[ Webhosting profitux.cz ]
 
[ Webhosting profitux.cz ]

ATOM 19054 Turistický oddíl PRÁČATA

Dvorce 2008 - Krhúti

Motto

Není dobr ani zel Buh chodníku Lomikel

 

Žalobej

Pajú Kuhy žalobej, mrežom žguty padú,

Baha ruk vod suda col, kaži duša kadú!

Kaži jej put z kimorín, z tratora son zbryjdi,

da huhlavy mhlivy dvar, zdaraváša dyjdi!

Neoslyš ny Lomikel, daji žor i litva.

Bjadoch! Achú! Úvy! Žel! Nastáše - ponikva

 
A je to. Vlastne ted už není to. Bylo to. Bylo to super, všichni budou jiste ješte dlouho vzpomínat na zapomenutý národ Krhútský a na všechny, kterí se pokusili o jeho obrození ve Dvorcích.
Krhútovali jsme 2. - 16. srpna. Vetšinou bylo krásne. Pršelo jen tehdy, pokud jsme nejak nahnevali Lomikela (nutno dodat, že ten s námi mel mnohdy až neskutecnou trpelivost). Po odjezdu mladých Krhútu však na znamení svého nesouhlasu zalil vodou z potoka celou kuchyni. Konstatuji, že letošní tábor patril k jednem z nejvydarenejších, které za 10 let svého vedoucování pamatuji. Zásluhu na tom mají jednak všichni, co mi pomáhali, tak i všichni juniori. Vedoucí vyjmenuji, protože makají celé roky zadarmo, takže tohle je neco jako jejich výplata. Doufám, že vás to, kolegácci, naplnuje štestím víc, než nejaké trapné milióny:
Zastrešil jsem to já: Bob aliaz Bobík

Mou pravou rukou pro prípravu a premenu krhútské veci byl Cerv, ten se rovnež zasloužil o vetšinu "outdoorových" aktivit jako horolezení, vytýcení azimutáku ci prekonávání propastí po lane.

Mou další pravou rukou pro jednotlivé hry byl Hlavne Láda, který prispel kupríkladu Osmitisícovkami nebo Zlocineckými obliceji.

Mou další pravou rukou byl Amor, který šil kroje, až se mu od jehel kourilo.

Mou další pravou rukou byl Maro, který nakupoval látku a jako jediný porádne precetl celou "Kroniku".

Mou další pravou rukou byl Tony, který až do zblbnutí jezdil tam a zpátky.

Mou další pravou rukou byl Blaf (Úplatná krysa), který zachranoval životy detí pokousaných klíštaty ci postižených simulací (tímto zdravím Simcu).

Mou levou rukou (od srdce) byly obe šikovné juniorky: Hopka a Špionka (razeno abecedne), které batykovaly, nakupovaly pred táborem, psaly diplomky a dokonce musely pomáhat mrnousum s úklidem.

Zásadní dík patrí rovnež obema kucharinkám - Rizotce a Megi, které nás již mnoho led chrání pred vyhladovením mnohými pochoutkami vcetne nárocných bramborových placek.

Taky stojí za zmínku prehodní Filákovi, kterí ochotne vozili tuny batohu na tábor a zpet, aby se s nimi deti nemuseli tahat a taky paní Chwistkové, která ušila to, co Amor nestíhal. Jo a sestrenici, která nám prijela pomáhat ve svém volném case.

Pak dekuji za trpelivost všem, kterí nás dva týdny postrádali a ochotne mi propujcili k neziskové úmorné práci své partnery, partnerky, deti i kamarády.

A loni jsem nedekoval, tak me napadá ješte "krajský nácelník", který ochotne zapracoval na stavu detského vedomí v policejní akademii, címž mu dekuji nyní.

Fakt nevím, jestli ješte budu nejaké další tábory "zastrešovat" svými význacnými organizacními schopnostmi, tak se prípadne i loucím se všemi, které už tak hned neuvidím a teším se, že to nekdo zkusí vzít po mne. Nicméne Hašek taky ukoncoval kariéru na víc pokusu, tak proste nevím.

Odvecí rivalové na život a Bedminton Nejlepší kamarádi? Lomikel až na veky Zdravotník usilovne premýšlí nad komplikovaným prípadem Drsnák - co víc ríct Arabský šejk na návšteve dvoreckých lázní Kuhy - a zrovna nepaju Cholerici
Žrouti Flákoty Že by byla drsnejší než Smirek? Kde je zbytek tela? ... aha, cichá. A všichni cichají A furt Periskop pripravit...
Pred jídlem se musíme pekne potrojúhelníkovat A tešit se na žvanec Jedna z krhútských pochoutek ... v detailu Série s Matejem "Drticem" "Drtic" je v pohode "Drtic" spatril Cechy (lidi) "Drtic" miluje i zvírenu
Voda je jejich život ... a hlavne Tamušin Šplhavá silueta prekonává Cervovnici Odpocinek dle krhútských obyceju Nejlepší vedoucí na svete, že? Mezi lidi v krojích? Zbláznili jste se?!!! I raní krestané znali Lomikela Lomikel vcera i dnes
Lidé, nebojte se nás! ...tohle ale není klasické krhútské obydlí Tentokráte je drtic Renáta - škoda její semifinálové prohry. Modeling ve volných chvílích Minikrhút Hádanka pro rodice: poznáte úklid pokoje vašeho dítete? Volejte, poradíme :-) Kouzelné jídelní zátiší z dívcího stanu Emoky - kdo poznal, nemuže jinak
Šampión motá ruce Mozky se varí, žádná šifra neodolá A zas jídlo, tentokráte v podzemí Muži kopou, ženy korení a balí... Nejkrásnejší pohled na svet je ze skalní rozsedliny - to ví i Baletka Jak Stalone ve filmu Komu to posílá? Osmitisícovky (a jedna devítitisícovka). Jena jede jak mašina
Filip s tycí rozvlní své telo v rytmu samby Srdcervoucí kreace s tycemi Verdikt prísné poroty Chystá se lázen (a zas maká Bob) Jena postavil táborák (spolu s ostatními) A za chvíli táborák nebude Obrad - nástup cukavými pohyby Konecne...